SERGİLER
Başkanlık Binası Sergi Salonu Güncel Sergi
Açık Hava Sergileri
Geçmiş Sergiler

‘Mavi Vatan’ Resim ve Heykel Sergisi

Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu, Ulusal Kanal tarafından düzenlenen ' Mavi Vatan' resim ve heykel' sergisine 14-28 Şubat 2020 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor!

Türkiye’nin denizleri her zaman vardı. Sanatçı her zaman denizlerin rüzgârından esinlendi, dalgasıyla coştu, mavisiyle hülyâlara daldı. Denizlerimiz, şimdilerde daha mavi, daha dalgalı, daha hülyâlı.

Biz bozkır kavmiydik, vatanımız karaydı. Artık Mavi Vatanımız var.

Mavi Vatan, yeni bilincimiz ve yeni güzellik kavramımız.

Ulusal Kanal olarak kurulduğumuz günden bu yana Türkiye’nin gündemiyle sanatçının yaratıcılığını birleştiren işler yaptık. Ulusal Kanal’ın sesinde, renginde, resminde, görüntüsünde sanatçılarımızın emeği var, yaratıcılığı var.

2020 yılında yeni bir işe başlıyoruz.

 “Halatlar Fora!” , “Bismillah Vira!” diyerek yelkenlerimizi rüzgâra açıyoruz. Türkiye’mizin sanat kentlerine deniz götüreceğiz. Dahası yedi iklime ve okyanuslara da.

‘Mavi Vatan’ resim ve heykel sergisi, Türkiye’nin seçkin ressam ve heykeltraşlarının eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor.

‘Mavi Vatan’ resim ve heykel sergisi, ilk olarak 13 Şubat 2020 Perşembe günü Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu’nda açılıyor. Sergi, 28 Şubat 2020 Cuma gününe değin sanatçılarımızın ve sanatseverlerin yollarını gözlüyor.

Sergi Takvimi: 14 Şubat- 28 Şubat 2020
Açılış: 13 Şubat  Perşembe Saat:18.00
Yer: Beyoğlu Belediyesi  Başkanlık Binası Sergi Salonu

Paylaş