BEYOĞLU SANAT GALERİLERİ
Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu
Medyada Sanat Galerileri
Fotoğraf Galerisi
Haberler

Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu(Şişhane)

Beyoğlu Belediyesi Başkanlık binasının restorasyonu ile birlikte oluşturulan  Başkanlık Binası Sergi Salonu, 2015 yılın da sanatseverlerin hizmetine sunulmuştur.

Uluslararası Çağdaş Sanat Galerileri standartlarında renovasyonu gerçekleştirilen mekanın, 240 m2 sergileme alanı, direkt- indirekt aydınlatma sistemleri,  havalandırma altyapıları ile her türlü sanatsal etkinliklere cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.

Beyoğlu Belediyesinin öncülüğünde gerçekleştirilecek nitelikli sanatsal projeler, yayınlar ve yüzyıllık Beyoğlu tarihini bugüne, bugünün Beyoğlu’sunda gelecek yüzyıllara taşıyacak belgesel çalışmalar ile Beyoğlu  Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu ulusal ve uluslararası platformlarda yerini alacaktır.

Beyoğlu Belediyesini geniş vizyonu ve enerjik yapısı ile tüm kulvarlarda en üst düzeye taşımayı hedefleyen Sayın Başkan Ahmet  Misbah Demirca’nın , yüklenmiş olduğu misyon ile sanat ve kültür adına sağlanacak yurt dışı açılımı ile, Türk sanatının ve sanatçısının farklı kültürler ile bir araya getirilerek tüm dünyaya tanıtılırken önemli bir kültür köprüsü de kurulmuş olacaktır.

Paylaş