BEYOĞLU SANAT GALERİLERİ
Beyoğlu Belediyesi Başkanlık Binası Sergi Salonu
Medyada Sanat Galerileri
Fotoğraf Galerisi
Haberler

Art. Homes Ev Sergileri Beyoğlu’nda Başlıyor

Beyoğlu Belediyesi’nin desteklediği “art.homes” sanat projesinin ev sergileri başlıyor. 10 İstanbullu ve 10 Münihli sanatçının proje kapsamında bir araya gelerek sanatla süsledikleri Beyoğlu’ndaki dayalı döşeli 10 ev sanatseverlere açılıyor. Ev sergilerinin açılışı 1 Kasım 2010 tarihinde Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek 

İstanbullu ve Münihli sanatçıları bir araya getiren “art.homes” sanat projesi Beyoğlu’nda hayata  geçti. Beyoğlu Belediyesi’nin desteğiyle yürütülen proje kapsamında 10 Türk ve 10 Alman sanatçı ilçedeki 10 dayalı döşeli evde birlikte yaşayarak sanat üretti. Kültür paylaşımı temelinden yola çıkarak arkadaşlık ve misafirperverlik platformunda sanat eseri ortaya çıkarmayı amaçlayan proje aynı zamanda genç sanatçıları sanata teşvik etmesi ile dikkat çekiyor. Sanat ile sanatçının sınırlarını zorlayan proje 2011 yılında Almanya’nın Münih şehrinde gerçekleşecek.

Evler Sanatla Süslendi

İstanbullu ve Münihli art.homes sanatçıları çalışacakları evlere 22 Ekim 2010 tarihinde yerleşti. Her evde bir Türk ve bir Alman sanatçı 10 gün boyunca deneysel çalışmalar yaptı. Sanatçılar aynı zamanda konakladıkları evlerdeki çalışmalarını 10 gün boyunca halka açık olarak yaptı ve evlerine gelen sanatseverleri misafirleri gibi karşıladı. Türk ve Alman kültürüne sahip sanatçılar Siyoung Kim-Elif Süsler,  Kaori Nakajima-Deniz M. Örnek, Michael Grudziecki - Dünya Atay, Matthias Männer - Hera Büyüktasçıyan, Patricia Wich- Orhun Erdenli, Patricija Gilyte-Pelin Güre,Nghia Nuyen-Ali İbrahim Ocal, Motoko Dobashi - Erkin Gören,Basia Baumann - İrem Tok, Ergül Cengiz - Ozan aynı evleri paylaşarak ilginç evler ortaya çıkardı.

Sanat çalışmaları tamamlanan evlerdeki değişimi görmek isteyen sanatseverler 2 -11 Kasım 2010 tarihleri arasında evleri ziyaret edebilecek. Ev sergilerinin basın toplantısı ve açılışı 1 Kasım Pazartesi günü saat 18.00’de Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde gerçekleşecek.
Ek bir faaliyet olarak art.homes sanatçılarının önceki çalışmalarından oluşan bir karma sergiyi de, sanatseverler 27 Ekim’den 6 Kasım'a kadar Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde izleyebilirler. Sergi Pazar günleri hariç, her gün saat 09:00 ile 19:00 arası gezilebilir.

 Tarih  : 1 Kasım 2010
 Saat  : 18.00- Basın Toplantısı
19.00- Ev Sergisi Açılışı
 Yer   : Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi
 Adres: İstiklal Cad. No: 217 Tünel-Beyoğlu